Kategórie
Preteky

Majstrovstvá Slovenska (L,S)

Uplynulý víkend sa konali Majstrovstvá Slovenska v lezení dospelých a mládeže na La skale v Žiline. Naši nemohli chýbať.

V sobotu sa pretekalo na lane, kde si titul Majsterky slovenska v kategórii žien bezkonkurenčne odniesla Vanda Michalková ( tiež prvá v kategori U18). Titul Majsterky Slovenska v lezení s lanom si tiež odniesla Sofia Ďurková v kategórii U16. Medzi ženami získala krásne aj keď zemiakové 4. miesto. Do Finále sa dostala aj naša tretia pretekárka Halina Švastová, kde súperkam nestačila a odniesla si 10 miesto. Halinka preteká medzi dospelými len prvý rok a postup do finále je krásny pokrok a osobný úspech. V rámci svojej kategórie U16 skončila na piatom mieste.

Vanda Michalková

Spomedzi našich chalanov sa nejlepšie darilo Jakubovi Fábricovi ktorý si odniesol 6. miesto medzi mužmi a 2. miesto v U18. V závese za ním ostal Filip Hromada na 7. mieste medzi mužmi a titulom v U16. Nasledoval ich Andrej Buzaši 9. ( 2.v U16) a najmenej sa na lane darilo Viktorovi Kotuliakovi 17. miesto (4. U16).

Filip Hromada

V nedeľu prebehli Majstrovstvá Slovenska v lezení na rýchlosť, kde sme mali menej početné zastúpenie ale za to úderné.

V kategórii U16 naši chalani dominovali a nikoho medzi seba nepustili. Poradie si podelili 1. miestom a titulom majsta pre Filipa Hromadu, na druhom si zlepšil po sobote skóre Viki Kotuliak a tretie ostalo pre Andreja Buzašiho.

V U18 si titul Majstra Slovenska zabezpečil Jakub Fabric a medzi mužmi sa umiestnil na perfektnom 3. mieste, pri čom pred seba pustil len Slovenskú špičku Peťa Kurica a českého pretekára a svojho speedoveho kouča Peťa Buriana.

U žien jasne dominovala a pre titul bežala Sofia Ďurková a nikto ani v zlom sne nečakal, že sa vo finále majstrovstiev v poslednom kroku može stať chyba a titul jej prefrčal doslova pomedzi prsty. Sofi sa tak musela zmieriť s tým, že si odnáša 2. miesto, ale aj veľké ponaučenie.

Gratulujem našim mládežníkom k žatve titulov a ďakujem za krásnu reprezentáciu Lezeckej akadémie.

Filip Hromada, Andrej Buzaši, Viktor Kotuliak, Vanda Michalková, Sofia Ďurková, Jakub Fabric

Text : Andrea Čepcová

Foto : Michal Buzaši

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *